Miody Manuka

Miody manuka oferowane w sklepie ZiołaDar, sprzedawane są w formie po prostu miodu lub też jako kapsułki ze sproszkowanym miodem i alfacyklodekstmą.

Miód manuka do najtańszych nie należy, jednak moc, jaką w sobie niesie, jest tego warta. Kiedy miód manuka może pomóc? Podczas leczenia wrzodów żołądka, dwunastnicy, a także przy zespole jelita drażliwego oraz refluksie. W czasie trwania przeziębienia warto po niego sięgnąć ze względu na wspieranie układu odpornościowego.

Miód manuka wykazuje działanie probiotyczne. Co to oznacza? Miód powoduje wzrost liczby bakterii stanowiących naturalną florę organizmu, a spadek bakterii szkodliwych.

Można po niego sięgnąć w przypadku zapalenia dziąseł. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spożywać go tuż przed spaniem, po umyciu zębów, gdyż wykazuje działanie antybakteryjne.

Oprócz zastosowania wewnętrznego, miód nadaje się również do użytku zewnętrznego. W jakiej postaci? W formie maści z zawartością miodu, a także innych lekarstw bądź kosmetyków, mających w swoim składzie właśnie miód manuka.

Doskonale nadaje się także w przypadku chorób skóry czy innych problemów skórnych, jak np. trądzik, liszaje oraz również odleżyny i lekkie oparzenia.


ZiołaDar
Wrzosowa 58
41-260 Sławków